"Je vskutku zajímavé, jaké krásné věci dokážeme vytvořit, a kolik z nich bylo zničeno kvůli těm špatným..."

Téma týdne: Vánoce

4. dubna 2010 v 8:25 | Annia |  Téma týdne
Je to zvláštní, psát na téma Vánoce v dubnu a ne v prosinci. Ale pokusím se. :-)


Vánoce jsou původně křesťanským svátkem - narození Ježíše Krista. Já jsem nevěřící, takže ho tak nevnímám. Pro mě jsou Vánoce spíš svátky klidu, kdy na sebe lidi mají být hodní (neříkám že jindy ne, ale o Vánocích by měli být obzvlášť), měli by se obdarovávat a prostě být v pohodě.

Jelikož ale já se snažím být klidná a nikam nespěchat po celý rok, snažím se být hodná na ostatní (i když pravda, někdy mi to nejde tak, jak bych si představovala), a zároveň kolem sebe, zvlášť před Vánoci, vidím spěch (při nakupování dárků), někdy i stres a neklid a ještě k tomu k sobě nejsou někdy všichni zrovna milí, navíc poslední roky v prosinci chybí to, co k němu patří - sníh (ale od ledna často napadne sněhu hodně moc), zdají se mi poslední dobou Vánoce stále méně "vánoční". Možná je to taky tím, že dospívám, a Vánoce jsou přeci jen spíše pro děti. :-)

Jinak my doma dodržujeme tak nějak tradiční vánoce, hodně se vždycky těším na štědrovečerní večeři, protože rybí polévku a kapra s bramborovým salátem máme opravdu jen na štědrý den. :)
No a nejvíc samozřejmě na dárky. Čím jsem starší tím se něco mění - už nečekám nedočkavě, co bude v balíčcích s mým jménem, ale rozbaluji pomalu a zároveň koukám na ostatní, co říkají na dárky, které jsem jim dala já. :)

A příští týden budeme psát o Velikonocích. :) Nebo ne? Uvidíme, co nám admini Blog.cz zadají. ;-)

Komentáře jsou uzavřeny.