"Je vskutku zajímavé, jaké krásné věci dokážeme vytvořit, a kolik z nich bylo zničeno kvůli těm špatným..."

Další pražský "výlet"

7. června 2011 v 22:27 | Annia |  (tý)Deníček / aktualitky
Tak jsem zase strávila den v Praze - 22 hodin na nohách. To docela jde ne? No a tak vám o tom něco málo napíši.Ráno jsem vstávala už ve třičtvrtě na tři, protože jsem potřebovala být v osm v Motole a vycházelo to na jízdu vlakem ve čtyři. Ale kupodivu jsem tu cestu neprospala, byla jsem jakžtakž v pohodě, nato že jsem spala asi 3 hodiny.

"Upíři" na AT (autotransfuze) mi vzali krev, jen mě trochu naštvalo, že jsem tam musela strávit cca. 2 hodiny (kvůli těm jejich testům) a nestihla jsem jednu a půl přednášky na následném semináři. Jinak mi celkově brali 2x 250 ml krve, a já jsem říkala že bych klidně zvládla i víc. Se mnou to naprosto nic neudělalo.

Na seminář jsem dorazila uprostřed přednášky o HT. Ohledně ní a následující diskuze můžu říct, že si nejsem jistá, jestli je lepší užívat léky, nebo gel, nebo náplasti, nebo injekce či snad podkožní tělísko. Mám v tom kapku zmatek ale zatím zůstanu u léků i když mi byly doporučovány (né lékaři) i jiné metody (které ale nezavrhuji, protože mi připadá že léky mají opravdu malý účinek, hlavně co se týče růstu prsů).

Co se týče právních aspektů transsexuality, dozvěděli jsme se o připravovaném návrhu zákona "o přeměně pohlaví", kde často figurují vágní formulace (typu "Zdravotní výkony směřující ke změně pohlaví smí být prováděny až po dovršení věku 18 let" - není jasně stanoveno, jestli se jedná o chirurgický výkon, nebo i chemická HT (což doufám že ne)). Zákon celkově více zpřísňuje a kontroluje přeměnu TS lidí, což je myslím dost kontraproduktivní.
Dále jsem se na svůj dotaz dozvěděla, že všechny instituce mají povinnost vyhovět žádosti o změně údajů (i RČ), tedy jestli jsem to správně pochopila.
Tady jsou odkazy, které by se vám mohly hodit: www.poradna-prava.cz, www.proudem.cz (myslím, že občanské sdružení za práva LGBT lidí)
V neposlední řadě: "Diskrimanice z důvodu pohlavní identity je považována za pohlavní diskriminaci a je trestná!"

Přednáška o depresích a úzkostech mě naopak vůbec nebavila, připomínalo to předčítání skript pro odborné studenty VŠ, vůbec ne zajímavou přednášku pro veřejnost. Takže jsem v půlce odešla a prodiskutovali jsme ji spolu s přednáškou o operacích FtM, protože jsem zdaleka asi nebyla jediná, koho přednáška nudila.

Místo přednášky o hlasové problematice měla paní Fifková náhradní přednášku, která by se dala nazvat "Transsexualita a veřejnost" a byla moc zajímavá.

Na poslední přednášce o operacích MtF jsem se dozvěděla věci, které mě čekají a mimo jiné to, že by bylo vhodné epilovat určitá místa po první epilaci laserem. No potěš, to bude zase vysvětlování... Hrůza.

Po semináři jsme se někteří postupně natrousily do hospody (jen holky tedy), a musím říct, že to bylo fakt super a hezky jsme pokecaly. Domů jsem dorazila po půlnoci, tzn. že mě to tam bavilo tak že jsem zůstala neobvykle dlouho. Je to snad poprvé, co jsem vás více poznala. Jen škoda, že už takhle pohromadě asi neuvidím své dvě dobré kamarádky (pokud se mrknete zde do SB a trochu mě znáte, asi se dovtípíte které z nich to jsou! ).

Jak jsem přijela, tak jsem sebou mrskla na postel, tak jsem usnula, tak jsem málem zaspala dnes do autoškoly.

Nemám ráda ty stroje s pneumatikami!
Dneska autoškola totální děs, hrůza. Vůbec mi to nešlo a každou chvíli jsem něco vyvedla (naštěstí snad žádné škody), já prostě na to řízení nejsem. Aut se bojím, nejde mi to a ani trochu nebaví. Nechápu ty lidi co je baví řídit auto. Zkrátka, kdybych to už neměla zaplacené, tak mě v té autoškole už neuvidí. Za ty nervy mi řidičák fakt nestojí. Po probrečené cestě na vlak jsem se dostala domů, ještě jsem stihla dojet s našima na chatu (kde jsem většinu doby prospala), a nakonec pozoruji, že u PC je mi líp.

Zítra zase do Prahy. Ach jo, mám už po škole ale stejně mimo víkendy furt někde lítám a zařizuji. Já už chci volnoooo!

Komentáře

1 Lorelai Lorelai | E-mail | Web | 8. června 2011 v 14:39

Nejspis ses moc zmenila k lepsimu. Vubec sem te nepoznala :(
Preji hodne stesti ...

2 Annia Annia | Web | 8. června 2011 v 17:39

Kdo ví, ale já tě tam taky nikde neviděla. :-) Takže jsi se asi taky změnila nebo si tě už nepamatuju.


Komentáře jsou uzavřeny.