"Je vskutku zajímavé, jaké krásné věci dokážeme vytvořit, a kolik z nich bylo zničeno kvůli těm špatným..."

Naposled

12. ledna 2012 v 5:27 | Annia |  (tý)Deníček / aktualitky
Všechno jednou končí. Snad kromě vesmíru, lidské blbosti, energie a tmy má vše svůj konec. A jak jste možná uhodli, blíží se můj konec v tomto "světě". Ve světě nešťastných lidí, co jim osud "nadělil" docela velkou kupu problémů do života navíc. Ve světě, kde deprese a problémy jsou téměř na denním pořádku a každý si neseme svůj "velký problém". Chytám za pačesy možnost z tohoto světa odejít a žít v jiném, a jen tak se jí nepustím. Ve světě, tom novém, neplatí toliko lidská pravidla, ale to už je jiná kapitola. Činem, jímž ráda udělám tlustou čáru přes rozpočet... ehm, tedy za rozpočtem starého světa, budiž Mise číslo 2.


Ano, vrátila jsem se. Tentokrát doufám naposled. Proč, je vám asi jasné. Bude to na stejném místě jako minule. Vlastně to proběhne velmi podobně, a přeci jinak. Především, v což upřímně doufám, to bude poslední záležitost, co budu muset v tomto světě řešit.

Vlastně tak úplně ne, ale postupně:
Od času, co jsem tu byla naposled, uplynula už nějaká doba, a proto bych měla tak nějak shrnout, co se zatím událo.

Především chci upozornit, že se mi sotva pár týdnů po kontrole začal zhoršovat zdravotní stav, a to v tom směru, že se mi hůře močilo. Byla jsem s tím dokonce na kontrole v Motole, kde mi ale řekli, že žádnou zbytkovou moč v sobě nemám, takže je to víceméně v pořádku. Postupně se to ale zhoršovalo, až do té míry, že jsem se jednoho dne prostě nevymočila. Tu bolest tu raději ani nebudu popisovat. Takže jsme v 10 večer frčeli na pohotovost. Cévka, kterou daný obsah vytékal asi čtvrt hodiny, pomohla, ale nikomu to nepřeji a hned druhý den jsem vyrazila do Motola.

Tam mi udělali tentokrát měření a opět ultrazvuk, a prý s děsivými výsledky. Tak mě nějakou dobu "trápili" zkoušením velikosti cévky, ale to horší teprve přišlo. Dali mi permanentní cévku, kterou jsem měla nosit 14 dní. Nechci ji více popisovat, snad jen, že každé použití bylo děsivé a že jsem si ji vytáhla už po 12 dnech, protože jsem tu hroznou řezavou bolest už nemohla vydržet.

Po vyndání docela úleva, zpočátku močení šlo dobře, později se zhoršovalo, ale vydrželo to až do druhé plánované kontroly - tentokrát na C -2. Ošetřující lékař (asi víte kdo) mi močovou trubici ručně roztáhl, a opravdu to na nějaký čas pomohlo. Dále mi napsal termín 2. OP, řekl, že tam to močení vyřeší, a to bylo asi tak vše.

O další dva měsíce později...
Termín se blíží. Po oběhání všech potřebných doktorů jsem se se všemožnými papíry vydala do Motola (jen počkejte, jednou si ty cesty do Motola spočítám a schválně, kdo z vás mimopražáků bude mít víc! :-D ) na indikační vizitu. Jelikož jsem měla konflikt termínů (kvůli škole), požádala jsem je o odložení operace o týden. Nejdřív říkali, že to asi nebude možné, ale pak prý, že mám štěstí a jedno místo tam ještě je.

Upřímně řečeno, už jsem z toho obcházení doktorů a různého zařizování celá vyčerpaná. Jako by mě prostě nemohli vyšetřit v Motole, když už jsem tam byla. Tak jsem si sepsala seznam a jde se balit. Můžete porovnat, jak se liší od původního seznamu věcí.

Seznam věcí:

Oblečení:
Noční košile
Župan
Kalhotky (cca. 2x)
ponožky (cca. 2x)
tričko (1x)
dlouhou sukni
punčochy pod sukni
pantofle
Na sobě: Džíny, triko, mikina, bunda, botasky, …

Noční košile sice minule myslím nebyla potřeba, ale beru ji, naopak župan určitě, kalhotky a ponožky taky nebyly potřeba, ale pro jistotu, a pár kusů mě nevytrhne (navíc teď tam bude asi větší zima, proto ponožky. Tričko jen na cestu zpátky, stejně jako sukni, pod kterou si raději vezmu punčochy, jinak bych asi umrzla v tomhle počasí. Pantofle samozřejmě jsou potřeba.
P.S.: Doufám že v Motole dobře topí, mě je občas zima i při 24°C. :)

Hygienické potřeby:
kartáček + zubní pasta
2 ručníky
žínku
papírové kapesníky (cca. balení nebo méně)
mýdlo + sprchový gel + šampon
toaletní papír

Minule jsem použila jen jeden ručník, žínku vůbec. Ale jistota je jistota. Zuby jsou vždy potřeba čistit (když to zdravotní stav dovolí), stejně jako sprcha je potřeba. Toaletní papír potřeba nebyl, ale jedna nikdy neví. :-)

Kosmetické potřeby:
Řasenku
Hřeben
Balzám na rty
Tělový krém
Měsíčková mast
Zrcátko
Gel na holení, holítko

Líčení minule potřeba nebylo, ale tak pro včechny případy strčím do kapsy řasenku, která mi na základní nalíčení stačí. Stejně jako místo odličovače stačí teplá voda, případně mýdlo. :) Hřeben tam samozřejmě beru, musím říct, že po minulém pobytu, cca. týdnu nečesání a jen převalování se v posteli, to bylo rozčenávání na několik hodin a ztratila jsem tím dost vlasů. :-(
Tělový krém, měsíčková mast, balzám na rty beru kdyby bylo potřeba, to ostatní potřeba bude určitě. :)

Léky:
Všechny co beru pravidelně
Profizym
Fortrans mi tentokrát nepředepsali...

Zatím jsem se nikde nedočetla, zda mám A+E i před druhou operací vysadit, nebo ne. Pro jistotu jsem je zatím jakž takž vysadila (za uplynulé dva dny, jsem měla jen 1x E). Pro jistotu je ale beru sebou, stejně tak Profizym zbylý od minulé operace. Jen mi teď, když čtu ten seznam od minule, přijde divné, že mi nepředepsali Fortrans.

Další výbava:
Potřeby pro dilataci (dilatátor, gel, kondomy, …)
Balení vložek

Vložky nebyly minule potřeba, ale jistota je jistota. ;-)

Ostatní:
Zábava: Mobil, MP3, knížka
Doklady, peníze
Zdravotní dokumentace
Mapa Prahy

O zábavu postaráno, dokumentace je potřeba a tahám ji sebou vždy, stejně jako doklady a peníze. Sice vím, že od Motola se nazpět na nádraží jede devítkou, ale kdoví kde já všude dokážu zabloudit. :-)

Co říci dále? Krom toho zařizování všeho možného mě nejvíce vadí dilatace. Krom toho, že je to nudné, je to ještě je všemu hnusné… Nechce se mi tu popisovat proč a jak, ale prostě je to pro mě naprosto nechutná činnost. Takže se těším za rok, protože rok po OP to prý stačí 1x týdně… Což už se dá s přimhouřením obou očí a se zatnutými zuby přežít… Momentálně tuto činnost provádím 1x denně (prý by se mělo 2x, ale já na to nemám čas a studium je mi mnohem přednější).

Komentáře jsou uzavřeny.